logo naglowek

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.
Instytucja Zarządzająca PROW 20140 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona www.koronakrakowa.pl współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.

XXI gala rozdania nagród samorządowych gminy Zielonki

9 lutego 2016 r. uroczyście wręczono nagrody samorządowe gminy Zielonki. Trafiły one w ręce osób i instytucji, którym samorząd gminy chciał podziękować za zaangażowanie i działania na rzecz gminy Zielonki, a także inicjatywy, pomysły lub sukcesy, które przyczyniły się do jej rozwoju i promocji.

Na spotkanie nazywane „Śledzikiem u wójta”, bo tradycyjnie odbywa się w ostatni wieczór karnawału, co roku zapraszani są liderzy, osoby szczególnie zasłużone dla lokalnej społeczności, reprezentujące gminne stowarzyszenia i organizacje oraz przyjaciele gminy: z administracji państwowej, samorządowcy różnych szczebli, współpracujące z gminą instytucje i firmy. I w tym roku hala sportowa w Zielonkach wypełniona była po brzegi, przybyło ok. 500 osób, wśród nich: wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik, członek zarządu województwa małopolskiego Grzegorz Lipiec, starosta powiatu krakowskiego Józef Krzyworzeka i jego zastępca Wojciech Pałka, burmistrzowie i wójtowie sąsiednich gmin, radni wojewódzcy i powiatowi, przedstawiciele wyższych uczelni, jak również wielu instytucji, organizacji i firm współpracujących z naszą gminą. Przyznano i wręczono osiem nagród samorządowych gminy Zielonki. Wcześniej goście obejrzeli specjalnie przygotowany na ten wieczór film, podsumowujący ostatni rok w gminie Zielonki.

Zapraszamy również do obejrzenia reportażu z wydarzenia: film.

Coroczne spotkanie ma na celu podsumowanie roku, wspomnienie najważniejszych wydarzeń oraz integrację różnych środowisk, a także jest doskonałą okazją do podziękowania instytucjom, osobom, organizacjom, z którymi gmina Zielonki na co dzień współpracuje. Stąd rozpoczęto od kilkunastominutowego filmowego wspomnienia ubiegłego roku. Dowiedzieć się z niego można było, iż w 2015 r. gmina Zielonki znalazła się na 1 miejscu najbardziej prestiżowego rankingu samorządów dziennika „Rzeczpospolita”, że ma jeden z najwyższych wskaźników skanalizowania w Małopolsce – ponad 80 proc. (z kanalizacji korzysta 16 tys. z ponad 20 tys. mieszkańców), że w ubiegłym roku powstało 14 km nowej sieci kanalizacyjnej i 3 zbiorniki wody pitnej na ponad 2 tys. m³ łącznie, a na inwestycje drogowe i chodniki wydano ponad 3,3 mln zł.
Nagrodę samorządową gminy Zielonki za rok 2015 wraz ze statuetką „Śledzika” i pamiątkowym dyplomem z rąk wójta gminy Bogusława Króla i przewodniczącego Rady Gminy Zielonki Ryszarda Krawczyka otrzymali:
1. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Zielonkach na ręce prezes Krystyny Zabiegaj za 70 lat działalności na terenie gminy Zielonki, za rozwój spółdzielczości, działanie na rzecz przedsiębiorców w gminie, a także wspieranie gminnych przedsięwzięć kulturalnych.
2. Firma Budowlana Rosa, na ręce właścicieli Urszuli Rosy i Tomasza Rosy, generalny wykonawca projektu pn.: „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Zielonki – III etap w zakresie budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej” za solidność, rzetelność oraz terminową realizację blisko 21,5 kilometra sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy w niecałe 9 miesięcy (co daje blisko 2,5 km sieci na miesiąc) oraz wykonanie po robotach nawierzchni asfaltowej na ok. 7 km dróg.
3. Firma Budowlana Majerczak, na ręce prezesa Krzysztofa Majerczaka, generalny wykonawca budowy kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Krakowskie Przedmieście w Zielonkach od granicy z miastem Krakowem do ul. Paryskiej; za solidną i rzetelną realizację zadania w trudnych warunkach terenowych (sieć kanalizacji sanitarnej została wybudowana w całości w technologii bezwykopowej przy przegłębieniu nawet do 4,5 m) oraz za wzorową koordynację prowadzonych robót z troską o bezpieczeństwo.
4. Stowarzyszenie Muzyczna Korzkiew, w osobach prof. Mirosława Herbowskiego i Roberta Sipiora – za zainicjowanie na terenie gminy Zielonki znaczącego wydarzenia kulturalnego pod nazwą „Letni Festiwal Muzyczna Korzkiew” i kontynuowanie od czterech lat organizowania w kościele parafialnym tegoż Letniego Festiwalu, dzięki któremu w każdą niedzielę wakacji melomani mają możliwość nieodpłatnego udziału w koncertach muzyki klasycznej na najwyższym światowym poziomie. Tylko w roku 2015 koncertów wysłuchało ok. 1,5 tys. osób.
5. Romuald Zaniewski – za wkład w rozwój gminy Zielonki w latach 1995 - 2015, ogromne zaangażowanie zarówno osobiste, jak i zawodowe, polegające m.in. na inspirowaniu i wprowadzeniu w życie gminy Zielonki wielu nowatorskich rozwiązań, takich jak m.in. segregacja odpadów u źródła (już w 1998 roku), pomysł wytyczenia szlaków rowerowych gminy Zielonki; jak również pracę zawodową na rzecz gminy, najpierw jako kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, następnie kierownik referatu dróg i infrastruktury sieciowej, a w latach 2010 – 2015 prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.
6. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie im. Hugona Kołłątaja na ręce rektora prof. dr. hab. inż. Włodzimierza Sady - za realizowanie na terenie gminy i we współpracy z gminą wielu projektów: m.in. „Środowisko bez Barszczu Sosnowskiego” z podziękowaniami dla prof. dr hab. inż. Kazimierza Klimy koordynatora ds. naukowych realizowanego na terenie gminy Zielonki projektu i mgr inż. Jerzego Jaskierni kierownikowi tegoż projektu; jak również za powołanie „Instytutu Truskawki” w Garlicy Murowanej na terenie gminy Zielonki dla Dziekana Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa prof. dr hab. inż. Stanisława Mazura i dr. hab. inż. Moniki Bieniasz z Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa z Katedry Sadownictwa.
7. Kazimierz Czekaj, radny województwa małopolskiego – za skuteczny lobbing na rzecz wpisania zachodniej obwodnicy Zielonek do Małopolskiego Programu Inwestycyjnego, czego skutkiem jest gwarancja finansowania dokumentacji projektowej tej inwestycji w Małopolskim Programie Inwestycyjnym, oraz często okazywane wsparcie i życzliwość dla spraw gminy Zielonki.
8. Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa - za zakończoną w 2015 roku 12-letnią współpracę na rzecz połączenia sieci wodno-kanalizacyjnej gminy z siecią Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie, współpracę w ramach Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego w dziedzinie publicznego transportu aglomeracyjnego oraz przychylność dla rozwoju połączeń drogowych na styku gminy i miasta.
W imieniu nagrodzonych głos zabrał Kazimierz Czekaj, radny województwa małopolskiego: - Chciałem w imieniu laureatów podziękować. Powiem nieskromnie, ja w Zielonkach mam już ulicę, trudno nie pomagać Zielonkom, skoro jest ulica Na Czekaj – żartował i dodał: - Ale z trasą wolbromską to by się nie udało, gdyby nie tu siedzący Grzesiu Lipiec i Jasiu Musiał.  Bogusław Król, masz wielu przyjaciół, gratuluję tobie dobrego gospodarowania.
Głos zabrali też inni goście. Wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik, który pierwszy raz gościł na „Śledziku u wójta”, przyznał, że zaskoczyła go skala tego spotkania. Powiedział: - Jestem pod wrażeniem tego, co tu zobaczyłem, chodzi o bogaty dorobek gminy. Krótko można powiedzieć – tu widać gospodarza! Gratuluję tego, że samorząd potrafi doskonale współpracować i tak wiele inicjatyw dla dobra gminy Zielonki realizować. Życzę, żeby ambitne zadania, które Państwo sobie stawiają, udało się w kolejnych latach realizować. Jednocześnie gratuluję, że udaje się tak świetnie integrować całe środowisko gminy Zielonki. Życzę panie wójcie, żeby samorządy wyższego szczebla i ten szczebel rządowy pomagały w tym, żeby kolejne zamierzenia udało się skutecznie zrealizować.
Grzegorz Lipiec, członek zarządu województwa małopolskiego wspomniał, że trasa wolbromska to jeden z najważniejszych wątków drogowych do załatwienia w najbliższych latach, stąd również poparł starania gminy o jej realizację, i dodał: - Dziękuję panu wójtowi za zaproszenie i wszystkim Państwu, bo wy stanowicie o sile gminy Zielonki. Na ręce pana wójta składam gratulacje. Życzę Państwu, żeby Zielonki nadal utrzymywały się na pozycji lidera, jeśli chodzi o samorządy nie tylko w Małopolsce, jak i w całym kraju.
Wicestarosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka gratulował gminie w imieniu zarządu powiatu: - Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na dzisiejsze spotkanie będące świętem gminy Zielonki i podsumowaniem tego, co Państwo zrobiliście  w roku ubiegłym i w latach poprzednich, ponieważ te inwestycje, te zadania wymagały wieloletnich przygotowań, wieloletniego strategicznego planowania - tego wam serdecznie gratuluję. Gratuluję tej myśli, tego podejścia wieloletniego planowania, bo tu dzisiaj widzimy tego efekty. W imieniu samorządu powiatu krakowskiego bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę i zapewniam, że nadal będziemy współpracę kontynuować.
W części artystycznej gali wystąpiła Orkiestra „Wola” z Woli Zachariaszowskiej pod batutą Lecha Wnuka, która grała już na powitanie gości. Po rozdaniu nagród zagrała z chórem młodzieżowym „Fermata”, działającym pod kierownictwem Anny Roj, i zagrała głównie standardy muzyki rozrywkowej, które wykonali młodzi soliści „Fermaty”. Śpiewająco tego wieczoru zaprezentowała się zebranym też sama Anna Roj. Gwiazdą wieczoru była natomiast Małgorzata Krzysica, śpiewająca aktorka, występująca m.in. w Piwnicy pod Baranami, której akompaniował Michał Jurkiewicz. Artystce udało się wciągnąć do zabawy całą publiczność, a Kazimierz Czekaj zaproszony na scenę zaśpiewał nawet z nią w duecie „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”! Na scenie zaprezentowali się tego wieczoru wyłącznie artyści z naszej gminy – działający na terenie naszej gminy, bądź na jej terenie mieszkający.
Dyplomy z podziękowaniami wręczono też sponsorom spotkania. Po części oficjalnej, dzięki nim, zaproszeni goście mogli się delektować poczęstunkiem – nie tylko śledzikiem.


Wszystkim naszym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie.
MKF

Więcej zdjęć z uroczystości tutaj.

Wyszukaj na stronie

Ocena satysfakcji z miejsca zamieszkania

sonda2

Sonda dotycząca wpływu realizacji LSR i działalności LGD na poprawę jakości życia na obszarze LGD

sonda lsr

Sonda dotycząca doradztwa

Język strony

enfrdeitptrues

Działaj Lokalnie

logo dzialajlokalnie

Kanał YouTube

Aplikacja Carotty

main icon

Archiwalna strona WWW

Polecamy

baner
baner

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok